Czy warto kupować meble z internetu?


Pewnie nieraz zastanawiałeś się, czy kupowanie mebli przez internet jest bezpieczne i opłacalne. Czy nie zostaniesz oszukany i zamiast nowoczesnego narożnika, nie zostanie dostarczony wyświechtany fotel? Czy meble nie rozpadną się po tygodniu? Czy ich niska cena powinna być ostrzeżeniem, czy zachętą? Poniżej odpowiedzieliśmy na te wszystkie pytania, aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Meble z internetu, a ich jakość?

Zakupy online kojarzą się z atrakcyjnymi cenami, ale często też z niską jakością. Istnieje bowiem przekonanie, że wraz z wysoką ceną idzie świetne wykonanie. Kiedyś tak było, nie da się z tym nie zgodzić, jednak w XXI wieku wysoka cena jest oznaką wypromowania marki. Dlatego nie zawsze drożej znaczy lepiej. Często także małe przedsiębiorstwa lub wykonawcy oferują zaniżone ceny, aby zdobyć klienta, nie oznacza to jednak, że jakość produktu jest wątpliwa.

Dlaczego w internetowych sklepach meblowych jest taniej?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – konkurencja. W dobie pandemii e-handel znacząco się rozwinął, w internecie pojawiło się mnóstwo sklepów. I tak jak duże sieciówki prowadziły tego typu sprzedaż już od paru lat, tak małe przedsiębiorstwa lokalne musiały znaleźć zastępstwo dla sklepów stacjonarnych. Rynek sprzedaży się zmienił i postawił na sprzedaż online, a ilość konkurencyjnych firm skłania do proponowania klientom jak najbardziej atrakcyjnych cen.

Jakość mebli z internetu

Meble z internetu w 90% znajdziesz także w sklepach stacjonarnych, więc są one takiej samej jakości. Dla wielu firm rozwijanie internetowego sklepu meblowego jest jak otwarcie nowej placówki, tylko na większą skalę i z większym zasięgiem. Oczywiście każdy zakup może okazać się jedną wielką pomyłką, jednak dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jednakże w przypadku sklepu online możesz przed zakupem szybko sprawdzić jakość mebli. Warto dowiedzieć się kto jest producentem, poczytać opinie o sklepie i o samym produkcie, wówczas łatwo wywnioskować, z czym mamy do czynienia.